Cena wyprawy

1850 USD

Cena przelotu

2800 zł - 3500 zł

Czas trwania

16 dni

Zasady płatności

 • I rata: 800 zł opłata rezerwacyjna płatna przy rezerwacji
 • II rata: 1350 USD minus 800 zł płatna do 28 dni przed wylotem
 • III rata: 500 USD uczestnik zabiera ze sobą

Świadczenia

Cena zawiera:

 • noclegi: pokoje 2-osobowe z łazienkami w hotelach, ewentualnie bungalowy na Ko Chang, u miejscowej ludności w trakcie 3-dniowego trekkingu
 • transport podczas całej wyprawy: przelot wewnętrzny z Chiang Rai do Bangkoku, taksówki, autobusy, prom
 • 3-dniowy trekking w okolicach Chiang Rai z miejscowym przewodnikiem,  wyżywienie podczas trekingu, zakwaterowanie, wizyty w wioskach lokalnych plemion, przejażdżkę na słoniach, wizytę w gorących źródłach
 • opieka polskojęzycznego pilota-przewodnika
 • bilety wstępów do odwiedzanych obiektów, zezwolenia
 • 1-dniowy kurs tajskiego gotowania w szkole kulinarnej w Chiang Mai
 • 3-dniowy kurs hatha jogi w kameralnym ośrodku Baan Zen na wyspie Ko Chang
Dodatkowo płatny:
 • bilet lotniczy do Bangkoku
Cena nie zawiera:
 • wyżywienia poza 3-dniowym trekkingiem
 • masaży i atrakcji dodatkowych

Uwagi do oferty

 • zabrać 2 zdjęcia paszportowe do wizy

Tajlandia (16 dni)

Termin: 21.01-05.02.2013 (16 dni)

Górskie plemiona i słonie

DZIEŃ PO DNIU
Dzień 1
Wylot do Bangkoku przez jeden z europejskich portów.
Dzień 2
Przylot do Bangkoku, transfer z lotniska do hotelu w dzielnicy Khao San Roadsłynącej z licznych hoteli, restauracji, barów i klubów dla turystów. Po krótkim odpoczynku udamy się na zwiedzanie Wielkiego Pałacu – imponującego kompleksu zamkowego, który zachwyca bogactwem barw i kształtów. Do dziś w Wielkim Pałacu są przyjmowani królewscy goście. Bezpośrednio z pałacem sąsiaduje świątynia Wat Phra Kaeo, gdzie zobaczymy najważniejszy obiekt kultu w Tajlandii – posąg Szmaragdowego Buddy. Następnie udamy się do świątyni Wat Po, w której znajduje się ponad 1000 przedstawień Buddy, a wśród nich olbrzymi, złoty posąg leżącego Buddy. Imponująca figura liczy aż 46 metrów długości i ok. 15 metrów wysokości.
Powrót na Khao San Road, gdzie w jednej z licznych knajpek zjemy kolację. Dla chętnych możliwość skorzystania z tradycyjnego, tajskiego masażu stóp. Nocleg.
Dzień 3
Wcześnie rano pojedziemy na wodny targ do Damnoen Saduak. Funkcję kramów pełnią tu sampany – wąskie, drewniane łodzie, z których kobiety w tradycyjnych strojach sprzedają głównie warzywa i owoce – banany, papaje, rambutany i wiele innych. Po powrocie do Bangkoku zwiedzimy rezydencję Vimanmek – letni pałac królewski. Vimanmek to największy na świecie budynek wykonany ze złocistego drewna tekowego. Jest też pierwszym budynkiem w kraju, w którym zbudowano łazienkę. Odrestaurowany przez obecną królową – Sirikit, pałac Vimanmek udostępnia do zwiedzania 30 z 81 pałacowych pokoi. Tego dnia kolację zjemy w chińskiej dzielnicy Bangkoku – Chinatown. Powrót na Khao San Road i nocleg.
Dzień 4
Rano udamy się na zwiedzanie Świątyni Świtu (Wat Arun), którą budowało kilka pokolen władców Tajlandii. Wat Arun jest konstrukcją w formie prangu – strzelistej wieży otoczonej czterema mniejszymi. Wspinając się po schodach świątyni można odnieść wrażenie, że dosięgamy nieba. Po południu udamy się do Skills Development Center for the Blind, na tradycyjny tajski masaż wykonywany przez niewidome osoby. Historia tajskiego masażu ma ok. 2500 lat. Stosuje się w nim elementy jogi, akupresury oraz inne techniki umożliwiające przepływ energii wewnątrz ludzkiego ciała.
Wieczorem wsiądziemy w nocny autobus do Chiang Mai.
Dzień 5
Rano dojeżdżamy do Chiang Mai, miasta, które ze względu na samodzielny rozwój i rozkwit architektoniczny nazywane jest Różą Północy. Za czasów panowania króla Mangraja (1296 – 1317) Chiang Mai stało się głównym ośrodkiem buddyzmu therawada, wyznawanego obecnie w całej Tajlandii. Nieustannie budowano tu kolejne zespoły świątynno-klasztorne, których liczba przekracza dziś 300. Po zakwaterowaniu w hotelu i odpoczynku, zwiedzimy dwie świątynie – Wat Phra Singh i Wat Chiang Man. Wieczorem warto skorzystać z masażu stóp – wystarczy usiąść na jednym z foteli, specjalnie do tego celu rozstawianych wzdłuż głównej ulicy. Nocleg w Chiang Mai.
Dzień 6
Tego dnia weźmiemy udział w 1-dniowym kursie tajskiego gotowania. Kurs rozpoczyna się poranną wizytą na lokalnym targu, gdzie nasz nauczyciel przestawi nam tajskie przyprawy, zioła, warzywa i ryby. Następnie kupimy składniki, z których będziemy gotować. Po ugotowaniu każdej z potraw (będziemy gotować wybraną zupę, wybrane curry, wybraną przystawkę i wybrany deser), siadamy do stołu, żeby skonsumowac nasze dzieła. Po południu, dla chętnych możliwość relaksu w jednym z licznych w Chiang Mai SPA.
Nocleg w Chiang Mai.
Dzień 7
Rano przejazd autobusem do Chiang Rai, miasta, które jest nazywane wrotami do owianego złą sławą Złotego Trójkąta. Dla nas Chiang Rai będzie bazą wypadową do odwiedzenia plemion, które zamieszkują północną Tajlandię. Po zostawieniu bagaży w hotelu, w pierwszej kolejności odwiedzimy Hilltribe Museum & Education Center, które będzie doskonałą okazją, żeby dowiedzieć się więcej o górskich plemionach, które odwiedzimy podczas 3-dniowego trekkingu. Nocleg w Chiang Rai.
Dzień 8, 9 i 10
Rano wyruszamy na trekking przez dżunglę północnej Tajlandii. Przez kolejne trzy dni, razem z miejscowymi przewodnikami, odwiedzimy m.in. wioski plemion Akha i Karen, obóz słoni oraz gorące żródła. Sami przygotujemy swoje posiłki, gotując je tradycyjną metodą w bambusie, sami zbudujemy z liści bananowych schronienie na pierwszy nocleg. Drugą noc spędzimy w wiosce plemienia Lahu. Każdego dnia będziemy maszerować ok. 5-6 godzin.
10 dnia wycieczki (3 dzień trekkingu) wracamy do Chiang Rai na nocleg.
Dzień 11
Rano transfer na lotnisko w Chiang Rai i przelot do Bangkoku. W Bangkoku wsiądziemy w autobus do miejscowości Trat, skąd promem popłyniemy na uroczą wyspę Ko Chang. Ko Chang oblewają krystalicznie czyste wody a wzdłuż zachodniego brzegu ciągną się piaszczyste plaże. Środek wyspy to tropikalny las, który porasta stoki wzgórz. Zachwycający jest również świat podwodny u wybrzeży Ko Chang – szczyt tutejszej rafy koralowej, z całą barwą różnorodnością ukwiałów i ryb, jest miejscami odległy zaledwie o 5 metrów od lustra wody, więc dostępny także dla początkujących nurków.
Zakwaterowanie w bungalowach w pobliżu plaży i nocleg.
Dzień 12, 13 i 14
Podczas pobytu na wyspie Ko Chang, przez kolejne trzy dni, będziemy brali udział w 3-dniowym kursie hatha jogi w ośrodku Baan Zen (3 godziny dziennie). W trakcie kursu będziemy ćwiczyć poszczególne pozycje oraz koncentrować się na kilku kluczowych punktach:
- jak być „tu i teraz“
- zapomnieć o przeszłości, nie myśleć o przyszłości: żyć i cieszyć się daną chwilą
- przykładać dużą uwagę do głębokiego oddechu
- zapomnieć o ego
Poza kursem, dla chętnych możliwość wypożyczenia skuterów i zwiedzania w ten sposób wyspy (najbardzie popularny środek transportu na Ko Chang) oraz nurkowania.
Dzień 15
Powrót do Bangkoku i zakwaterowanie na Khao San Road. Ostatni dzień pobytu w Tajlandii przeznaczymy na zakupy – do wyboru mamy nowoczesne centra handlowe w centrum Bangkoku, liczne targi oraz sklepy z pamiatkami na Khao San Road. Wieczorem impreza pożegnalna w jednym z klubów na Khao San Road. Nocleg.
Dzień 16
Transfer na lotnisko w Bangkoku. Przelot i zakończenie wycieczki.
O WYPRAWIE
TAJLANDIA DLA BARDZO AKTYWNYCH
Wierni modlący się w świątyniach, zapach kadzideł, blask świec i mnisi buddyjscy w
szafranowych szatach. Z drugiej strony zgiełk, gwar i nowoczesność Bangkoku

pokazują, jak szybko ten kraj dogonił inne azjatyckie tygrysy. Tradycja i
współczesność przeplatają się tutaj na każdym kroku. Taka jest niezwykła dla
Europejczyków codzienność Tajlandii. Niemal wszyscy mieszkańcy praktykują
buddyzm, wspomagają klasztor, obdarowują mnichów, przyklejają posągom Buddy
płatki złota. Jednocześnie korzystają w pełni z najnowszych technologii.
Na każdym kroku spotkamy tutaj życzliwych i uśmiechnietych ludzi. Łagodne
brzmienie ich głosów i przyjazna postawa wobec innych pozwolą na pełne
zrozumienie, nawet jeśli nie znamy tajskiego.
Zapraszamy Państwa do złotej Tajlandii, na wyprawę tylko dla bardzo aktywnych,
ciekawych świata, nowych wrażeń i niecodziennych smaków.