Nepal-Himalaje-trekking, 1.03-12.03.2013 (12 dni)

Cena wyprawy

2250 PLN + 300 USD

Cena przelotu

2000 zł- 3000 zł

Czas trwania

12 dni

Uwagi do oferty

treking na wysokości 1200-3500 m n.p.m stopień trudności średni

Nepal-Himalaje-trekking

Termin: 1.03-12.03.2013

DLA  GŁODNYCH WRAŻEŃ

Wyobraź sobie, że …

DZIEŃ PO DNIU

1. dzień wylot z Warszawy albo z Berlina

2. dzień przylot do Katmandu

3. dzień Katmandu-nabieramy sił po podróży i spacerujemy po najpiękniejszych miejscach stolicy Nepalu. Wejdziemy na stupę Swayambunath, zwanej świątynią małp.Odwiedzimy Durbar Squer i starą dzielnicę Tamel. Spróbujemy momo w miejscowej knajpce.

4. dzień trekking. Punktem startu jest Sundarijal, położony 15 km od Katmandu. Dotrzemy tam samochodem.I zaczynamy przygodę z dziką przyrodą , wkraczając na teren rezerwatu. Z Sundrarijal droga wznosi się towarzysząc wodociągowi dostarczającemu wodę pitną dla Doliny Katmandu. Rozstaniemy się z nim przy tamie i podążymy dalej do wysokości 1895 metrów. W Mulkharka mamy czas na odpoczynek w tradycyjnej herbaciarni z pięknym widokiem na dolinę.Następnie powędrujemy do Chisopani (2300m).

5. dzień trekking z Chisopani do Khutumsang. Droga poprowadzi nas w dół, do Pati Bhanjyang, ślicznej małej wioski(1770m). Od wioski do wioski prowadzi szlak, a towarzyszą mu piękne widoki i obrazki z życia mieszkańców. Następnie powędrujemy coraz wyżej na wysokość 2600m i pomału zejdziemy w dół kamienną drogą do Khutumsang.

6. dzień trekking z Khumsang do Tharepati. Ten odcinek naszej trasy jest uważany za jeden z najpiękniejszych w całym Nepalu.Przez zielony las podązymy do Magen Goth, skąd rozciąga się niesamowity widok na Langtang.Dojdziemy na wysokośc 3490m podziwiając scenerię Himalajów.

7. dzień trekking z Tharepati do Tarke Gyang. Skręcając na wschód, droga poprowadzi nas w dół, aż do małej wioski zamieszkanej przez Sherpów i Malemchigaon (2530m). Dalej powędrujemy w dół i w dół, przez las rododendronów, strumienie, soczystą zieleń, wiszące mosty, ciesząc się widokami i pięknem wokół.Opuszczając wioskę przekroczymy rzekę Malenchi Khola wiszącym drewnianym mostem i podążymy ponownie w górę wspinając się na przeciwległą stronę doliny aż do Tarke Gyangm (2620m), największej wioski w Helambu.

8. dzień trekking z Tarke Ghyang do Sermathang. Droga poprowadzi dalej w dół przez piękny las rododondrenowy aż do Sermathang. Tu jest ważne miejsce uprawy jabłek i fantastycznych widoków na Himalaje.

9. dzień trekking Sermathang. Ten dzień przeznaczymy na zapoznanie się z lokalną kulturą, weźmiemy udział w życiu wioski, zajrzymy do domów.To jest również dzień rezerwowy, gdyby tempo trekingu było mniejsze od przewidywanego.

10. dzień trekking z Sermathang do Malemchi Pul Bazar (846m). Powrót samochodem do Katmandu. Dalsze poznawanie tajemnic stolicy Nepalu. Przed nami stoja otworem swiatynie, bazary, uliczki pelne zycia.

11. dzien wylot z Katmandu

12. dzien powrot

O WYPRAWIE

Jeśli interesuje Cię ta wyprawa, zostaw proszę swój adres e-mail w newsletterze. Co 2-4 tygodnie otrzymasz wiadomość z pierwszej ręki o nowych programach,  wyprawach, wolnych miejscach, zmianach zamieszczonych na stronie Dzikiej Baby.

Helambu trek- słynie z pięknych widoków. Zaczyna się w miejscowości Sundarijal i prowadzi wzdłuż północnej części Doliny Katmandu. Atrakcją są wioski gościnnych Szerpów, niezapomniane widoki na dolinę i  małe herbaciarnie oferujące odpoczynek. W trakcie trekingu opiekuje się nami doświadczony lokalny przewodnik. Mamy również tragarzy, jednego na dwóch uczestników. Stopniowe zwiększanie wysokości zapobiega chorobie wysokościowej. Pokonamy trasę od 1200 do 3500 m n.p.m. Nasze zdrowie chroni dodatkowo specjalne ubezpieczenie NW i KL do wędrówek wysokogórskich. Trudność trasy porównywalna z chodzeniem po Tatrach.

Typowy dzień trekingu rozpoczyna się pobudką o 6-tej rano, wyjście na trasę: 7.00, przerwa na posiłek 10.00-12.00, dalsza marszruta, zakończenie dnia marszu o 15.00. Posiłki zamawiamy w miejscowych knajpkach i restauracjach. Nocujemy w herbaciarniach- tradycyjnych miejscach noclegu na szlaku w tym rejonie Himalajów.

W programie haust niepowtarzalnego himalajskiego klimatu, powalające widoki, buddyjskie klasztory, wioski i ich mieszkańcy, rzeki i mosty. Przyjemność wędrowania i obcowania z przyrodą. Najlepszy sposób na zapoznanie się z Nepalem, jego roślinnością i mieszkańcami.

Wiosenne przebudzenie himalajskiej przyrody nie ma sobie równych, zapach ziemi i zieleniejących pól zostanie z Tobą na długo.

 
 

Możliwość komentowania jest wyłączona.