Safari, Tanzania i muzyka Afryki na żywo -festiwal pod gwiazdami na Zanzibarze luty 2013

W dniach 14-17 lutego w starych murach Stone Town na Zanzibarze rozlegną się afrykańskie rytmy burzące krew w żyłach. Przyjazd zapowiedziało 400 muzyków z całej Afryki. Festiwal tradycyjnie rozpoczyna się barwną paradą przez ulice starego miasta, a później 4 noce muzycznego szaleństwa na żywo, eksplozja kolorów i dźwięków, od tradycyjnych do współczesnych. Śpiew, bębny, zabawa, radość.

Zapraszam na festiwal Sauti za Busara nad brzegiem Oceanu Indyjskiego.
Co roku można tu było spotkać legendarną zanzibarską wokalistkę Bi Kidude. Czy pojawi się również w tym roku? Ta 100-letnia królowa muzyki taarab, pełna werwy i muzyki, co roku zaszczyca występem swój rodzinny Zanzibar. Festiwal Sauti za Busara od 6 lat prezentuje muzykę afrykańskiego wybrzeża. Stone Town zamienia się w tętniące nocnym życiem serce egzotycznej wyspy. Dźwięki rozchodza się daleko, w cieple, pod gwiazdami, po miękkiej trawie, w mrok bijącego o brzegi oceanu.

Po pięknym safari wśród dzikich zwierząt i my zawitamy na Zanzibar. W dzień pływając w turkusowej wodzie, leżąc w hamaku przy szerokiej prawie bezludnej plaży, objadając się krewetkami i swieżo zdjętą z grila rybą. A w nocy – rozpoczyna się muzyczne szaleństwo.

Zapraszam na wyprawę safari-Zanzibar, której wielką atrakcją będzie udział w tej niepowtarzalnej muzycznej uczcie.
Dokładny program wyprawy jest dostępny na stronie: http://2012.dzikababa.pl/najblizsze-wyprawy-podroze/safari-serengeti-zanzibar-2013/

Anna

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawe wydarzenia, Wyprawy i oznaczony tagami , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.