Tajlandia – górskie plemiona i słonie – styczeń 2013

Myślisz, że o Tajlandii wiesz już wszystko? Te złote plaże, te gorące kobiety, Budda na każdym rogu…A gdyby tak zejść z utartych szlaków i dotrzeć tam, gdzie turyści nie dochodzą… Odnaleźć wioski plemion Akha i Karen, odkryć obóz słoni w dżungli oraz gorące źródła. Zagościć w domu kobiety-żyrafy, ze złotymi obręczami na szyi. Przenocować w miejscowej wiosce, iść na poranny targ i kucharzyć przez dzień cały pod okiem prawdziwego artysty, a wieczorem pod gwiazdami podać swe dzieło na wspólnej uczcie…Zbudować szałas w dżungli, by zanurzyć się w zielone odpoczywanie… A górski trekking zakończyć nauką hatha jogi na rajskiej wyspie Ko Chang.

Wierni modlący się w świątyniach, zapach kadzideł, blask świec i mnisi buddyjscy w szafranowych szatach. Z drugiej strony zgiełk, gwar i nowoczesność Bangkoku pokazują, jak szybko ten kraj dogonił inne azjatyckie tygrysy. Tradycja i współczesność przeplatają się tutaj na każdym kroku. Taka jest niezwykła dla Europejczyków codzienność Tajlandii. Niemal wszyscy mieszkańcy praktykują buddyzm, wspomagają klasztor, obdarowują mnichów, przyklejają posągom Buddy płatki złota. Jednocześnie korzystają w pełni z najnowszych technologii.Na każdym kroku spotkamy tutaj życzliwych i uśmiechniętych ludzi. Łagodne brzmienie ich głosów i przyjazna postawa wobec innych pozwolą na pełne zrozumienie, nawet jeśli nie znamy tajskiego.

Tu znajdziesz pełny program wyprawy

http://2012.dzikababa.pl/najblizsze-wyprawy-podroze/tajlandia-2012-12/

Zapraszam do złotej Tajlandii, na wyprawę dla bardzo aktywnych, ciekawych świata, nowych wrażeń i niecodziennych smaków.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Wyprawy i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.